O strefie biznesu w Gryficach …


Spotkanie na temat „Jak i dlaczego warto inwestować w Gryfickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej” za nami. Podsumowaliśmy kilkuletni okres prac nad przygotowaniem realnej oferty inwestycyjnej otwierającej przedsiębiorcom możliwości realizacji inwestycji gospodarczych na terenie Gminy Gryfice. Jak stwierdzili uczestnicy spotkania jest to dobry krok do nawiązania relacji biznesowych pomiędzy samorządem, przedsiębiorcami oraz środowiskiem naukowym.

Konferencja zbiegła się z ważnym wydarzeniem. W dniu 15 maja 2018 r. otrzymaliśmy przelew w wysokości około 1,2 mln. zł. zwrotu kosztów inwestycyjnych jakie włożyliśmy w budowę strefy. Jest to gotówka, którą w tej chwili możemy zaangażować w inne ważne dla Gryfic zadania.

Serdecznie dziękuję wszystkim prelegentom w szczególności: prof. ZPSB dr Grażynie Maniak, prof. nadzw. dr Edwardowi Radeckiemu oraz dr Jarosławowi Poteralskiemu z Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, dr Magdalenie Woźniak-Miszewskiej z Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Województwa Zachodniopomorskiego, Panu Andrzejowi Poźniakowi Starszemu Cechu oraz Panu Andrzejowi Pinczewskiemu z Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Gryficach oraz przedstawicielom Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego za wspólną dyskusję i wsparcie w realizacji naszego przedsięwzięcia.

Zbigniew Chabowski